Jak być szczęśliwym w związku?


Wiążąc się z drugą osobą każdy z nas marzy o tym, aby stworzyć szczęśliwy związek i zbudować coś trwałego – na całe życie. Czy się da? Oczywiście! Co należy zrobić, aby Twoja relacja była zbudowana na zdrowych zasadach i aby każde z Was było tak szczęśliwe jak tylko się da? Oto kilka porad!

Poświęcaj czas,

Ludzie lubią być dla kogoś najważniejsi, być w centrum uwagi. I nie mówię tu o niezdrowej atencyjności ale raczej byciu dla kogoś najbardziej istotnym.

Dlatego chcąc zbudować udany związek poświęcaj czas drugiej połowie, róbcie mnóstwo rzeczy razem. Badania naukowe pokazują jasno, im więcej czasu spędzacie razem, tym powinno Wam być lepiej.

Dawaj zaufanie,

Na dłuższą metę nie da się zbudować związku jeśli nie ma w nim wzajemnego zaufania. Relacje stworzone na podejrzeniach i niedopowiedzeniach nie mają szansy powodzenia.

Trwałe rzeczy należy budować bez wzajemnych oskarżeń i przypuszczeń. Jeśli decydujesz się z kimś być powiedz musisz mieć pewność że jesteś w stanie uwierzyć w dobre intencje tej osoby.

Nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza jeśli zostaliśmy skrzywdzeni w życiu. Jednak czasem warto dać sobie szansę – inaczej można stracić coś co mogło być najlepszą rzeczą w życiu.

Udany związek to szacunek,

Szacunek jest bardzo ważny w każdej relacji. Jeśli nie potrafisz go okazać czas usiąść i przemyśleć co jest nie tak. Oboje musicie czuć wzajemny szacunek do siebie nawzajem i okazywać to sobie.

Właśnie na szacunku będziecie mogli oprzeć to co dla Was najważniejsze. Pamiętaj jednak – nie tylko szacunek do Twojej drugiej połówki, ważny jest także szacunek do samego siebie. Jeśli zaczynasz odczuwać że tworząc coś, zaczynasz szanować siebie coraz mniej – to nie wróży dobrze.

Rozmawiaj i nie wypominaj,

O codzienności, o problemach, o tym co Cię boli, o Was. Rozmawiaj – bo właśnie dzięki rozmowie poznasz najlepiej drugą stronę ale również samego siebie.

Każda długotrwała relacja i związek opierać się powinny na dialogu i wzajemnej wymianie poglądów. Nawet jeśli czasem to prowadzi do sprzeczek lub kłótni, jak to mówią “warto rozmawiać”. Bez tego narastać będą wątpliwości i niedopowiedzenia. Stąd już tylko krok do złego.

Wszyscy mają jakąś przeszłość, mniej lub bardziej chlubną ale mają. Zostawcie to za sobą i skupcie się na tym co jest tutaj, teraz – między Wami. Wyciąganie przeszłości nigdy nie przyniesie nic dobrego. Zadbajcie o siebie a nie o to co było wcześniej.

Czas osobno też jest ważny,

Kochacie się, spędzacie mnóstwo czasu razem. Nie oszukujmy się jednak – przychodzą takie chwile, że każde z Was chce mieć chociaż odrobinę czasu dla siebie samego. To wcale nie stwarza dystansu między Wami a raczej pozwala za sobą zatęsknić i potem wrócić do tego co dla Was najważniejsze.

Dbajcie o siebie wzajemnie,

W każdej sferze życia, czy mówimy o zwykłej codzienności, czy potrzebach duchowych, czy łóżkowych, dbajcie o to, aby zadowalać siebie nawzajem. Ważne, by każde czuło się wysłuchane, chciane i kochane – bo przecież jeśli się kochamy, to spełnienie drugiej strony jest najlepszą z możliwych nagród – prawda?

Zobacz również

Pomysł na randkę zimą – nasze top 5!

Nieubłaganie nadszedł nowy rok, a wraz z nim zima, chłód i szare wieczory w naszym pięknym kraju. Czy to znaczy, […]


Jak zachowuje się zakochana kobieta?

Na forach i portalach poświęconych relacjom damsko męskim co rusz przewijają się tematy, dotyczące zachowań zakochanych. Przeczytać możesz mnóstwo pytań […]


Kiedy mężczyźnie zależy? Po czym rozpoznać!

Z racji swojego zawodu spotykam się z wieloma przeróżnymi ludźmi o różnym statusie związku. Raz są to single po przejściach, […]


Jak zachowywać się na pierwszej randce?

Dostaje mnóstwo zapytań na temat zachowania na pierwszej randce. Co robić, a czego unikać, aby randka była udana. Najwięcej tego […]


Pierwsza randka latem – 5 najlepszych pomysłów!

Tegoroczna temperatura daje się we znaki aż nadto. Rekordowe upały nie ułatwiają decyzji o tym, gdzie udać się na randkę. […]