Jak zachowuje się zakochana kobieta?


Na forach i portalach poświęconych relacjom damsko męskim co rusz przewijają się tematy, dotyczące zachowań zakochanych. Przeczytać możesz mnóstwo pytań o, co robią faceci kiedy są zakochani, jeszcze częściej natomiast, pojawiają się wątki, na temat zachowań zakochanych kobiet.

Przychodzę z odsieczą i postaram się rozłożyć na czynniki pierwsze zachowania kobiet! Uprzedzam jednak z doświadczenia, że nie każda kobieta zachowa się tak samo, i to co dla jednej oznaczać będzie stan zakochania, dla drugiej będzie czymś zupełnie innym.

Pisząc artykuł skupiam się na odpowiedziach pań w tychże tematach. Elementach wskazanych jako, ich zdaniem, zwiastujące stan zakochania.

Bez dywagacji, bez zbędnego szukania igły w stogu siana, sprawdzimy, co kobiety sądzą w tejże sprawie!

Dla facetów ogromny niesamowity wachlarz sygnałów i znaków, otrzymanych od kobiet, w połączeniu z regularnie zmieniającymi się nastrojami, może być dezinformujący, ale również niesłusznie zniechęcać do podjęcia jakichkolwiek kroków.

Na dodatek na forach non stop przeczytać można garść porad na tematy: „co robić, a czego absolutnie unikać, w relacjach damsko-męskich”, jakby użytkownicy zapominali, że każdy z nas jest inny, reaguje i czuje inaczej, a sygnały i gesty dla różnych osób mogą oznaczać coś zupełnie odmiennego.

Żaden poradnik, czy garść rad “doświadczonych znajomych”, tutaj nie pomoże. Zbierzemy więc najważniejsze symptomy zakochania zdaniem kobiet! Uprzedzam – złotego środka na znalezienie prawdziwej miłości nie będzie!

Nie zawsze liczy się to, co widać na pierwszy rzut oka,

 “Mam wrażenie, że jej nie interesuje”, niekoniecznie zawsze oznacza, że to faktycznie prawda. Mnóstwo razy, choćby rozmawiając z użytkowniczkami naszego portalu, którzy znaleźli swoją drugą połówkę, słyszę: “owszem, na początku go od siebie odtrącałam, ukrywając zainteresowanie, ale potem sama zauważyłam, że chcę go coraz bardziej”.

Czasem kobiety same przyznają, że odtrącają faceta w obawie przed wyrządzoną krzywdą i cierpieniem. „Facet ma niecne zamiary, może nie do końca jest szczery” – przez to też, one nie pokazują swojego prawdziwego oblicza i zamykają na tyle, aby ukryć co oznacza ich zachowanie.

Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora. Facet najczęściej pokazuje starania bo mu zależy, a nie w celu zrobienia czegoś złego.

Pewnie sam wielokrotnie spotkałeś się z zachowawczym i niepewnym podejściem kobiet, dajesz z siebie 200 procent, a i tak zawsze wychodzi jakieś ale. Rób swoje i bądź dla niej dobry. Nie róbcie sobie krzywdy nawzajem a wszystko pójdzie w dobrym kierunku.

Jak zachowuje się zakochana kobieta?

Jest mnóstwo sygnałów, mogących pokazać Ci, że kobiecie coraz bardziej zależy na facecie i z dużą dozą prawdopodobieństwa – jest w nim zakochana. Co to za zachowania i na co zwrócić uwagę?

Pamiętaj dozuj hurraoptymizm. Pytanie o to jak się czujesz, bądź jak Ci minął dzień, nie zawsze zwiastują coś większego. Czasem to zwyczajne grzecznościowe zapytania.

Pewnie, pragnąc, aby nasze relacje poszły dalej, lubimy sobie dopowiadać. Często staramy się dostrzec coś innego, w sytuacji, gdy do czynienia mamy tylko ze złudzeniem.

Zwróć uwagę na kobietę przy Twoim boku, zobacz zestaw jej zachowań i samodzielnie sprawdź, czy wzbudzasz w niej szczęście i to co dla Ciebie robi, to objaw zakochania.

Zakochana kobieta dba o Ciebie i myśli o Tobie,

Kobieta, która darzy Cię szczególnym uczuciem, będzie o Ciebie dbać, będzie pokazywać, że na sercu leży ma Twoje dobro i choćby małymi gestami będzie starała się udowodnić Ci – jesteś coraz ważniejszy!

Samo poprawianie Twojego nastroju obudzi w niej ogromną radość. Zaskakiwanie i wykonywanie gestów powodujących, iż Twój dzień stanie się lepszy, będzie napędzać ją do dawania z siebie więcej – najważniejsze, abyś potrafił odpowiednio ją docenić i dać z siebie co najlepsze.

Bo jeśli kocha, to myśli o Tobie cały czas. Nawet w najmniejszych codziennych czynnościach ma Cię w głowie. Choćby robiąc rzeczy z pozoru zupełnie z Tobą niezwiązane, ma właśnie Ciebie na myśli.

Zapewniam – nawet gdy będziecie pokłóceni, w trakcie cichych dni, czy podczas jednego z mniejszych lub większych kryzysów, od których nie da się uciec w żadnej relacji – ona o Tobie myśli. I pewnie czuje się fatalnie z tym, że nie rozmawia z Tobą, lub też cokolwiek między wami jest inaczej niż powinno. Myśli zawsze!

Dba o siebie,

Lubi Ci się podobać i dobrze wyglądać w Twoim towarzystwie. Czuje się również na tyle swobodnie, żeby w domowych warunkach pokazywać Ci: „Tak mi najlepiej i najwygodniej!”. Zakochana kobieta nie czuje skrępowania faktem, że zaczynasz wchodzić do prywatnego świata i strefy komfortu.

Kupując nowe ciuchy, bieliznę bądź perfumy dla siebie, z pewnością choćby momentami zastanawia ją: „ciekawe czy mu się spodobam”. W końcu to normalne zachowanie i robimy to niezależnie od płci. Faceci też przecież tak mają co?

Idąc razem do galerii handlowej i przymierzając nową koszulę, spodnie, kurtkę czy cokolwiek, chcesz znać jej zdanie, chcesz wiedzieć, „uważa to za dobrą stylizację, a może lepiej mierzyć w co innego”. Niezależnie od płci – zależy nam na zdaniu bliskiej osoby, tym bardziej będąc zakochanym.

Mając obok siebie kogoś dla kogo chcemy się starać, coraz więcej robimy w celu sprawiania przyjemności i radości drugiej stronie. Robię to ja, Ty i pewnie miliardy ludzi wokoło nas! Bo wzbudzanie radości na Twarzy kogoś kogo kochasz to najlepszy narkotyk.

Uwielbia z Tobą rozmawiać,

Czujesz, że rodzi się między Wami miłość? Zaczynacie ze sobą coraz więcej rozmawiać, dowiadujecie się o sobie nowych rzeczy i ona także dąży, aby poznawać Cię coraz lepiej i samemu mówić o sobie.

O swoich przejściach, uczuciach, swojej historii, sprawach będących już za nią, czy po prostu zabawnych anegdotach ze swojego życia. Coraz więcej wiecie i budzi to ogrom pozytywnych emocji?

To jeden ze znaków napawających optymizmem, jeśli czujesz, że jej zainteresowanie jest naturalne, uwielbia prowadzić z Tobą dyskusję na wiele tematów – gratulacje!

Zjada ją ciekawość na Twój temat, pyta, docieka i wyraża zainteresowanie wszystkim co mówisz, na dodatek zaskakuje przytaczaniem Twoich wcześniejszych wypowiedzi, padających w waszych poprzednich rozmowach – świetnie!

Chce kontaktów z Tobą,

Wszystkich! Od wspólnego wyjścia na krótki spacer, przez zakupy w galerii, wypad do zoo, weekendowy wyjazd. W zasadzie wszystko co tylko przyjdzie Ci do głowy, po prostu, zakochana kobieta uwielbia mieć swojego faceta obok siebie!

Mieć go dla siebie i robić z nim tyle rzeczy wspólnie ile tylko się da, czegokolwiek by to nie dotyczyło, przecież najlepiej jest zrobić to razem! Czasami dobrze jest zrobić coś tylko dla siebie ale na dłuższą metę pewnie oboje czujecie pustkę i złe emocje, wolicie jednak dzielić ze sobą te momenty.

Mówi o was i snuje wspólne plany,

Coraz rzadziej w jej retoryce pojawia się “ja”, czy “Ty”, a coraz częściej pojawia się “MY”. Nawet wspominając o małych rzeczach zaplanowanych dla siebie, zaczyna umieszczać Was razem w swoich planach i co najważniejsze – robi to podświadomie.

Znaczy to, że zaczynasz być istotną częścią jej życia a to kolejny zwiastun dobrej drogi waszej relacji. Planuje wspólnie bardziej i mniej odległe wydarzenia w życiu, od wyjazdu na weekend czy wakacje, po mieszkanie w przyszłości.

Zmiany u niej zdecydowanie uwzględniają Twoją obecność. Wspólny pies, kot, czy wygląd Waszej przytulnej sypialni – to znaki mówiące – hej! Chcę Cię mieć w życiu!

Warto zweryfikować spójność tych wizji, bo szkoda brnąć w relacje i ranić siebie nawzajem, jeśli w tak istotnych sprawach diametralnie się różnicie.

Nie ma co od razu stawiać sprawy na ostrzu noża jeśli się nie zgadzacie, bo w wielu życiowych wyborach możesz iść na kompromis, ale rzeczy „nie do przeskoczenia”, lepiej zweryfikuj od razu.

W waszych wizjach i wyborach panuje zgoda? Po rozmowach czujesz te same wibracje i podoba Ci się to jak ona wszystko widzi, na dodatek z drugiej strony obserwujesz te same reakcje? Super!

Daje prezenty właśnie dla NIEGO,

Ofiaruje Ci coś sprawi radość i przyjemność, to co Cię ucieszy i faktycznie będzie miało wartość personalną, nie ma tu mowy o oklepanych prezentach “bo właśnie to wypada dać na tę okazję”.

Lubi zaskakiwać swojego faceta drobiazgami. Nie koniecznie czymś o ogromnej wartości materialnej, ale malutkimi rzeczami, wywołującymi uśmiech i radość na Twojej twarzy.

Bo kto nie będąc zakochanym nie lubi robić prezentów swojej drugiej połówce.

Co się powinno przestaje być istotne,

Musisz rano wstać do pracy i normalnie o 22 leżysz już w łóżku z na wpół sennym wzrokiem? Nic z tych rzeczy! Zakochana kobieta (facet z resztą też!), za nic ma takie drobnostki.

Bo ile razy zdarzyło Wam się przesiedzieć całą noc rozmawiając o wszystkim, wsiadając w samochód i jadąc przed siebie byle gdziekolwiek i byle z tą jedyną osobą przy boku. Na nic fakt, że za kilka godzin oboje musicie być na nogach i na nic, że będziecie diabelnie niewyspani. To będzie noc, której zakochani nie będą żałować ani przez sekundę!

Bo pięć minut dłużej przeleżane w ramionach osoby, dla której jesteśmy najważniejsi, daje tyle energii i radości, że wszystko inne się dla nas nie liczy, co?

Tęskni,

Czuje się źle, gdy nie ma ukochanego obok i wiesz o tym doskonale, bo przecież czujesz to samo. Sprawy prywatne? Jasne. Tylko po co skoro, cholera jasna bez niej jest tak pusto i bez sensu. W drugą stronę to działa tak samo.

Pewnie, że może robić mnóstwo rzeczy bez Ciebie, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę zaręczyć, że znacznie bardziej wolałaby robić to “cokolwiek”, z Tobą przy boku, czując Twoją obecność.

Widzicie się codziennie? Co to zmienia? Przecież to i tak dużo za mało, bo gdybyście mogli, to rozłąka nie trwałaby zbyt długo a najlepiej żadnej rozłąki by nie było.

Ma radość na twarzy na Twój widok,

Otóż to! Kobieta, będąc zakochaną pokazuje to. Pewnie, na początku zdarzyć się może chęć ukrycia przed Tobą i całym światem, ale jeśli między Wami jest dobrze, jeśli dajesz jej szczęście, to po co miałaby w ogóle to robić?

Tak jak Ty, będąc szczęśliwym nie masz zamiaru udawać przed wszystkimi że jest inaczej, tak dziewczyna w miłości nie ma zamiaru, i na późniejszym etapie pewnie już nie potrafi udawać i skrywać swoich uczuć.

Na zakochanie nie ma recepty,

Nie ma złotej recepty i odpowiedzi na pytanie „kocha mnie, czy mnie nie kocha”, ale zestaw tych wszystkich opisanych wyżej zachowań, zwiastować może, że kobieta przy Tobie, jest w Tobie zakochana.

To nie wystarczy, aby wszystko między Wami było super – oboje musicie się starać. Nie bój się mówić jej o swoich uczuciach jeśli Ci na niej zależy i nie bój się pokazywać jej, jak wiele dla Ciebie znaczy.

Dzięki temu oboje dostaniecie pozytywnego kopa i moc do dalszego starania się dla drugiej osoby a stąd już tylko krok do szczęśliwego życia u boku tej jedynej. Tylko od Was zależy dokąd wspólnie dotrzecie!

Zobacz również

Jak być szczęśliwym w związku?

Wiążąc się z drugą osobą każdy z nas marzy o tym, aby stworzyć szczęśliwy związek i zbudować coś trwałego – […]


Pomysł na randkę zimą – nasze top 5!

Nieubłaganie nadszedł nowy rok, a wraz z nim zima, chłód i szare wieczory w naszym pięknym kraju. Czy to znaczy, […]


Kiedy mężczyźnie zależy? Po czym rozpoznać!

Z racji swojego zawodu spotykam się z wieloma przeróżnymi ludźmi o różnym statusie związku. Raz są to single po przejściach, […]


Jak zachowywać się na pierwszej randce?

Dostaje mnóstwo zapytań na temat zachowania na pierwszej randce. Co robić, a czego unikać, aby randka była udana. Najwięcej tego […]


Pierwsza randka latem – 5 najlepszych pomysłów!

Tegoroczna temperatura daje się we znaki aż nadto. Rekordowe upały nie ułatwiają decyzji o tym, gdzie udać się na randkę. […]