Kiedy mężczyźnie zależy? Po czym rozpoznać!


Z racji swojego zawodu spotykam się z wieloma przeróżnymi ludźmi o różnym statusie związku. Raz są to single po przejściach, raz single z wyboru, innym razem są to wieloletnie pary innym razem natomiast pary które spotykają się krótko. Utarło się jednak, że rozmawiając z kobietami, znacznie częściej pojawia się pytanie „a po czym właściwie poznać, że jemu serio na mnie zależy?”

Każdy gest się liczy – facet któremu zależy raczej dzwoni i pisze

Wiele kobiet, zwłaszcza na wczesnym etapie znajomości uważa, że inicjowanie kontaktu leży po stronie faceta. Pewnie z jednej strony tak, bo utarło się społecznie, iż to facet ma zdobyć kobietę. Nie do końca zawsze tak to wygląda, bo od każdej reguły mamy jakieś wyjątki. W większości przypadków pamiętaj – jeśli będzie mu zależało, pokaże Ci to.

Jeśli czasem nie napisze ani nie oddzwania – może się tak zdarzyć. Oczywiście jeśli wielokrotnie to Ty wykonujesz ten „pierwszy krok”, ukłon w stronę faceta i to Ty zagadujesz, czy inicjujesz spotkanie, natomiast on nie jest do końca zainteresowany – owszem może to znaczyć, że nic z tego i nie zależy mu na dalszym pogłębianiu znajomości.

Pamiętaj jednak, że facet też człowiek i nie zawsze może odpisać na wiadomość, czy odebrać telefon. Potem natomiast może zapomnieć oddzwonić. Nie oszukujmy się, jeśli mu zależy, nie zapomni i zadzwoni, bądź oddzwoni kiedy tylko będzie w stanie to zrobić.

Facet, jeśli jesteś dla niego ważna – choćby nie wiem jak napięty miał terminarz, znajdzie chociaż moment, żeby z Tobą porozmawiać.

Będzie też samodzielnie wykonywał pierwsze kroki, żeby dowiedzieć się co u Ciebie, czy to za pośrednictwem wiadomości, czy wybierając Twój numer telefonu. Zaskoczy Cię wiadomością albo telefonem kiedy nie będziesz się tego spodziewać.

Setki razy słyszałaś „zapomniałem”, „następnym razem oddzwonię” niestety nigdy tego nie zrobił? Mam dla Ciebie złą wiadomość – najprawdopodobniej tak już zostanie albo będzie to robić tylko sporadycznie, od wielkiego dzwonu.

Słucha tego, co masz do powiedzenia

Każda z nas, ma czasem takie momenty, gdy mówi rzeczy nie do końca mogące zainteresować facetów, co do tego nie ma wątpliwości.

Mówiąc jednak rzeczy ważne oczekujesz, aby trafiły na podatny grunt i nie wylądowały w próżni ale zostały zapamiętane. Bo skoro na jakimś temacie Ci zależy i chciałabyś uzyskać coś zwrotnego, to raczej nie liczysz na komunikat w stylu: „wybacz, nie słuchałem Cię, możesz powtórzyć?”

Facet, któremu zależy słucha choćby po to, aby poznać Twoje potrzeby, dla tych mężczyzn, których zainteresowanie nie jest chwilowe, poznawanie potrzeb potencjalnej partnerki jest niezwykle ważne.

W końcu jeśli Ci zależy na drugiej osobie, to spełniasz jego potrzeby aby uczynić jego życie choć odrobinę lepszym. Oczywiście, jeśli rzeczone potrzeby nie są wyczarowane z księżyca.

Słucha także po to aby poznać Twoje zdanie na jakiś temat. Relacja nie oparta na szczerych i częstych rozmowach, raczej nie ma szans przetrwać zbyt długo.

Słuchając siebie nawzajem macie ogromną szansę na pogłębienie swojej więzi – właśnie poprzez ciekawe rozmowy i częstą wymianę zdań i poglądów. Na jaki temat? Każdy!

Facet raczej rzadko mówi Ci o swoich problemach więc mu nie zależy? Niekoniecznie! Twój mężczyzna może być introwertykiem i nie do końca komfortowo czuć się z wywlekaniem swojego wnętrza na światło dzienne.

To jednak nie znaczy, że mu nie zależy! Czujesz, że chciałabyś, aby mówił Ci więcej i częściej? Porozmawiaj z nim o tym i uświadom go. Oni nie zawsze zdają sobie z tego sprawę.

Zapewniam Cię jednak, że mówiąc mu o tym, sprawisz, że poczuje się ważny, doceniony i słuchany i pewnie z czasem zacznie się przed Tobą otwierać coraz bardziej.

Wkradł się między Was jakiś konflikt? Będzie próbował rozwiązać go tak, aby nie musieć znosić złej energii między Wami, bo po prostu prawdopodobnie bardzo źle czuje się w momentach kiedy coś nie układa się między Wami tak jak powinno.

Zdecydowanie chce spotykać się z Tobą coraz więcej

Pojawił się w Twoim życiu mężczyzna. Czujesz, że chciałabyś, aby między Wami działo się coś więcej ale dziwnym trafem nie możecie się zgrać z terminami i notorycznie nie jesteście w stanie się ze sobą spotkać? Zła wiadomość – to nie zadziała.

Facet, dla którego jesteś ważna, będzie chciał się z Tobą spotykać. Pewnie, na początku Waszej znajomości, kiedy oboje nie za bardzo wiecie, czy to to, czego szukacie i oczekujecie od siebie – do spotkań może dochodzić sporadycznie.

Natomiast po pewnym czasie, relacja idąca do przodu, rozwijająca się – powinna się intensyfikować. Do spotkań (lub ich prób), powinno dochodzić coraz częściej.

Robicie ze sobą różne rzeczy? Wychodzicie choćby na krótkie spacery, tylko po to, aby spędzić ze sobą chwilę, porozmawiać i poczuć się nawzajem? To bardzo dobrze, to znaczy, iż chce rozwijać i pielęgnować Wasz związek, czy dopiero klarującą się relację.

Wychodzi również z inicjatywą, żeby gdzieś wspólnie wyjechać we dwoje, odpocząć od zgiełku codzienności. Nie rezygnuje tak łatwo kiedy plany nie wypalają, szuka alternatywy i nawet z pozoru „nieopłacalny” plan, (bo za krótko, bo za dużo wydamy), stara się zrealizować tylko po to, żeby mieć Cię jak najbliżej siebie.

Przedstawia znajomym, chce żebyś była częścią ważnych uroczystości

Jego przyjaciel organizuje wesele. On zaprosił Cię i pomimo Twojej początkowej odmowy próbuje kolejny i kolejny raz, w nadziei, że jednak zmienisz zdanie i będziesz mu towarzyszyć w tym ważnym, skądinąd dla niego również, dniu?

W końcu chodzi o kogoś, kto pełni istotną rolę w jego obecnym życiu, więc jeśli zabiega o to, abyś była częścią tak ważnego wydarzenia, to nieodzowny znak, że jesteś dla niego ważna!

Inaczej sprawa się ma jeśli tylko napomknie, że mogłabyś się z nim wybrać, bądź po pierwszej odmowie odpuści. Wtedy możesz sobie pomyśleć – spróbował nie wyszło, wybierze się z kimś innym.

Kiedy jednak zabiega i widzisz, że bardzo zależy mu na tym, żebyś to właśnie Ty pojawiła się tam u jego boku, znaczy to, iż jesteś dla niego ważna i widzi dla Ciebie ważne miejsce w swoim życiu!

Jego znajomi organizują grilla a on bardzo chcę, abyś wybrała się na niego razem z nim? To także oznaka, że masz ważne miejsce w jego życiu – chciałby czegoś więcej od Ciebie i zależy mu na Tobie i na tym, żebyście razem stworzyli szczęśliwą relację.

Uwielbia spać z Tobą i czuć Cię obok

Brzmi trywialnie? Facet, który mówi i pokazuje Ci otwarcie, że uwielbia mieć Cię obok i sypiać u Twego boku, choćby wcale nie miało dość do zbliżenia między Wami, pokazuje że zdecydowanie mu zależy.

Czujesz, że facet, z którym jesteś nawet w nocy pragnie czuć Cię jak najbliżej i dąży do tego żeby chociaż Cię dotknąć, złapać za rękę albo po prostu mocno przytulić? Zależy mu na Twoim bezpieczeństwie i komforcie, skoro tak istotne dla niego jest czucie Cię obok, jak najbliżej siebie i sen z Tobą sprawia mu przyjemność, to świetna oznaka.

Dąży również do dotyku, nawet w totalnie niepozornych sytuacjach chciałby Cię dotknąć, złapać za rękę, pocałować. W codziennym życiu widząc takie zachowania z jego strony możesz zdecydowanie myśleć o nim, jako o kimś komu na Tobie zdecydowanie zależy.

To samo tyczy się seksu między Wami, jeśli sprawia mu przyjemność dotykanie Cię i zwraca uwagę na Twoje potrzeby i widzisz, że czerpie z tego radość, znaczy to bardzo wiele.

Wbrew obiegowym opiniom, faceci, którym zależy, dążą do tego, żeby sprawiać przyjemność kobiecie, żeby seks między Wami był tak udany jak tylko się da, zawsze, ale to zawsze zwraca uwagę na to, co Ci się podoba i z czego czerpiesz przyjemność podczas kochania się z nim.

Dba o Ciebie i znosi Twoje fochy

Dopadło Cię przeziębienie a on staje na rzęsach żebyś tylko dostała to czego potrzebujesz aby poczuć się lepiej? Super! Ból głowy a on za wszelką cenę robi co może żeby uśmierzyć Twój ból, absolutnie tak!

Takimi gestami faceci pokazują, że zależy im na kobiecie. Jeśli jesteście na spacerze, a on chce okryć Cię swoją kurtką żebyś nie marzła, to następna oznaka tego, iż Twoje szczęście znaczy dla niego wiele.

Idzie na kompromisy i potrafi dostrzec to, że w danej chwili wolałabyś, abyście porobili razem coś innego. Masz zły dzień i wszystko doprowadza Cię do szału? Zrobi co potrafi, aby poprawić Ci nastrój i uczynić Twój dzień znacznie lepszym, będzie szukał pozytywów nawet tam gdzie ich nie ma, tylko po to, żebyś choć na moment obdarowała go uśmiechem.

Bywa, że Twoje przytyki, zły nastrój, czy po prostu foch był totalnym absurdem, potrafi to znieść i nie robi problemów z tego powodu, bo wie, iż zły dzień może dotknąć absolutnie każdego i nikt nie ma prawa myśleć, że jego to nie dotyczy.

Co innego, kiedy jest to cykliczne bądź ciągłe zjawisko – wtedy nie oszukujmy się, każdy może mieć tego dość, zwłaszcza w przypadku niekoniecznie słusznych pretensji. Facet, któremu zależy zniesie to dłużej i będzie starać się o to, aby taka sytuacja nie miała więcej miejsca.

Chce przecież, aby układało się między Wami jak najlepiej i będzie próbował Ci to pokazać na każdym kroku, nie odpuszczając nawet wtedy, gdy momentami nie będziesz tego dostrzegać.

Słuchając swojego faceta sama dostrzeżesz jak ważną rolę dla niego pełnisz. Każdy jego mały gest, dążyć będzie do tego, aby uczynić Twoje życie lepszym, a Ciebie – bardziej szczęśliwą.

Widząc więc, że chce dzielić z Tobą swoje rozterki, plany i dywagacje i widzi Was razem w przyszłości dostaniesz pewność, że to nie są puste słowa. W połączeniu z tymi wszystkim gestami o których przeczytałaś wyżej otrzymasz obraz tego, gdzie widzi Cię w swoim życiu.

Czy istnieje więc idealna recepta na to, aby mieć pewność – „tak, jestem ważna dla mojego faceta!”? Niestety nie. Nie znajdziesz jej ani tutaj, ani gdziekolwiek indziej gdzie będziesz jej szukać.

Ważnym jest abyś słuchała tego co ma do powiedzenia, dostrzegała to co robi i ceniła gesty jakie wykonuje, aby zapewnić Cię w tym, że nie jesteś przejściowym elementem w jego codzienności. Raczej kimś z kim chciałby zbudować coś trwałego, większego i coś co będzie miało szanse trwać tak długo, jak długo oboje będziecie do siebie podchodzić w sposób prawidłowy – bez tego nie ma szans na powodzenie.

Zobacz również

Jak być szczęśliwym w związku?

Wiążąc się z drugą osobą każdy z nas marzy o tym, aby stworzyć szczęśliwy związek i zbudować coś trwałego – […]


Pomysł na randkę zimą – nasze top 5!

Nieubłaganie nadszedł nowy rok, a wraz z nim zima, chłód i szare wieczory w naszym pięknym kraju. Czy to znaczy, […]


Jak zachowuje się zakochana kobieta?

Na forach i portalach poświęconych relacjom damsko męskim co rusz przewijają się tematy, dotyczące zachowań zakochanych. Przeczytać możesz mnóstwo pytań […]


Jak zachowywać się na pierwszej randce?

Dostaje mnóstwo zapytań na temat zachowania na pierwszej randce. Co robić, a czego unikać, aby randka była udana. Najwięcej tego […]


Pierwsza randka latem – 5 najlepszych pomysłów!

Tegoroczna temperatura daje się we znaki aż nadto. Rekordowe upały nie ułatwiają decyzji o tym, gdzie udać się na randkę. […]